DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI W KSIĄŻNICY BESKIDZKIEJ

Projekt DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI wpisuje się w wieloletni program czytelnictwa i wsparcia sektora książki, opracowany przez Instytut Książki „Tu Czytamy!”, którego celem jest wykreowanie mody na czytanie poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury – udział w życiu literackim, spotkania z ciekawymi ludźmi, interesujące dyskusje.

DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI to projekt adresowany do czytelników, korzystających z bibliotek publicznych. Działalność DKK w województwie śląskim koordynuje Biblioteka Śląska.
DKK działają w Książnicy Beskidzkiej od 2007 roku. Przez ten czas udało się stworzyć liczną, zaprzyjaźniona grupę wiernych czytelników, których grono wciąż się powiększa.
Podczas spotkań naszych klubów to książka staje się głównym bohaterem – jest pretekstem do rozmowy – zachwyca, oburza, bawi, uczy, skłania do refleksji. Jest jak terapia. Początek każdego spotkania jest podobny; dyskusję rozpoczyna moderator, wprowadzając w fabułę książki i przybliżając czytelnikom sylwetkę autora. A później to już niekończące się rozmowy – nie tylko o książkach – o życiu, codzienności, marzeniach.

W ramach DKK organizujemy także spotkania autorskie, które urozmaicają działalność naszych klubów, umożliwiając czytelnikom bezpośredni kontakt z autorami.

Skip to content