Spotkanie z Markiem Kamińskim, promocja książki „Moje Bieguny. Dzienniki z wypraw”

17.11.2022 r. godz. 17.00 – spotkanie z Markiem Kamińskim, promocja książki „Moje Bieguny. Dzienniki z wypraw”

To III wydanie bestsellera z 1998 roku ukazującego codzienne zmagania człowieka z trudnym środowiskiem, zmęczeniem i pojawiającym się zwątpieniem. Powtarzane jak refren czynności, rutyna drogi, liczenie do tysiąca – krok po kroku, by zająć myśli i nie zwracać uwagi na odmrożenia, otarcia czy bolące gardło pozwalają naprawdę wczuć się w sytuację autora. Jednocześnie subtelne zmiany, niuanse w stanie ducha i myśli pokazują, że największe znaczenie w zdobywaniu swoich biegunów ma właśnie to, co dzieje się w naszej głowie i sposób, w jaki reagujemy na napotykające nas zdarzenia. 

Zdobycie „trzeciego bieguna” – wyprawa z Kaliningradu do Santiago w 2015 roku, jej szlak wiódł nie tylko bezdrożami, ale również arteriami europejskich miast – wiązało się natomiast z głęboką refleksją człowieka, który jako już naprawdę dorosły – mąż i ojciec – postanowił udać się na najdłuższą, liczącą 4000 kilometrów wyprawę, odnajdując w trudach drogi nowe znaczenia duchowe, by na jej końcu spotkać nowego, lepszego Marka.  

Książa jest wspaniałym smakołykiem czytelniczym – opowieść wciąga jak kryminał i urzeka bezpretensjonalnością, spokojną erudycją, odniesieniami do muzyki, literatury i filozofii.

Spotkanie z Markiem Kamińskim, promocja książki „Moje Bieguny. Dzienniki z wypraw”
Skip to content