BRAK WOLNYCH MIEJSC.

NA SPOTKANIE OBOWIĄZYWAŁA REZERWACJA MIEJSC – TEL. 33 822 82 21 wew. 223
Dział Animacji, Promocji i Marketingu

20.10.2022 r. godz. 17.00 – spotkanie z aktorką Anną Seniuk, prowadzenie Magdalena Małecka-Wippich

Anna Seniuk – aktorka teatralna i telewizyjna, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Tuż po dyplomie, otrzymała etat w Starym Teatrze.

W kolejnych latach, występowała w teatrach warszawskich: Teatrze Ateneum, Teatrze Powszechnym oraz Teatrze Polskim. Obecnie związana jest z Teatrem Narodowym w Warszawie. Anna Seniuk zagrała w wielu filmach, które na stałe wpisały się do arcydzieł polskiej klasyki filmowej, m.in.: Lalka, Europa, Europa, Bilet powrotny, Panny z Wilka, Konopielka  a także w serialach telewizyjnych:  Czarne chmury, Czterdziestolatek, Egzamin z życia. Jest laureatką prestiżowych nagród aktorskich, w tym dwukrotnie nagrody Złoty Ekran.  Artystka, poza działalnością sceniczną ma na swoim koncie również dokonania reżyserskie. W Teatrze Polskiego Radia wyreżyserowała opery radiowe z muzyką Macieja Małeckiego, w tym: Balladynę wg. Juliusza Słowackiego, Nie-Boską Symfonię na motywach utworu Zygmunta Krasińskiego, oraz bajkę muzyczną Pchła Szachrajka Jana Brzechwy. Za kreacje w Teatrze Polskiego Radia oraz reżyserię wspomnianych spektakli radiowych Anna Seniuk została uhonorowana nagrodami Wielki Splendor oraz Złoty Mikrofon.

W roku 2007 Anna Seniuk otrzymała Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie teatru oraz Złoty Medal Zasłużony Kulturze ‘Gloria Artis’. Artystka została również odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2011 r.), Wielką Nagrodą Festiwalu „Dwa Tatry-Sopot 2012” za całokształt twórczości oraz  nagrodą  Instytutu Józefa Piłsudskiego w Ameryce Ignacy Paderewski Arts and Music Medal za wieloletnią pracę aktorską i reżyserską w 2013 roku.

Magdalena Małecka – Wippich – reżyserka, pisarka, kameralistka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Podyplomowych Studiów Literackich na Uniwersytecie Jagiellońskim, Podyplomowych Studiów Administracji i Zarządzania  SGH, oraz Kierunku Reżyserii Dramatu w Akademii Tatralnej im. A. Zelwerowicza, gdzie w 2020 r. zrealizowała dyplom. Założycielka kwartetu smyczkowego Polonika.  Słuchaczka Szkoły Laboratorium Dramatu Tadeusza Słobodzianka oraz uczestniczka licznych warsztatów literackich i dramaturgicznych.

W 2016 r. zadebiutowała książką Nietypowa baba jestem nakładem wydawnictwa ZNAK.

ANNA SENIUK
Skip to content