6 grudnia gościem Książnicy Beskidzkiej była Małgorzata Skórska, autorka książki pt. „Sentymentalna podróż do młodości. Znani i lubiani z Bielska-Białej”. Promocja odbyła się w Sali Sesyjnej bielskiego Ratusza.

Małgorzata Skórska jest bielszczanką, absolwentką filologii polskiej, dziennikarką, medioznawcznynią, reporterką telewizyjną i autorką licznych wywiadów i artykułów prasowych.

Jej książka, jak sam tytuł wskazuje, jest podróżą do przeszłości. W tej podróży autorce towarzyszyło 16 osób – bielszczanek i bielszczan, związanych ze światem kina, teatru, muzyki, kabaretu i polityki. W rozmowach z autorką podzielili się swoimi historiami, często intymnymi, z czasów dzieciństwa, wczesnej młodości. Opowiedzieli o sukcesach i porażkach, marzeniach, planach. O rodzinie. O tym wszystkim, co ich ukształtowało. Bohaterowie książki Małgorzaty Skórskiej tu się urodzili, tu dorastali, stąd ruszyli w Polskę i w świat.

W sentymentalną podróż zabrali nas, między innymi: Stanisław Janicki, Urszula Dudziak, Iwona Loranc, Jerzy Stuhr, Zbigniew Preisner, Grażyna Staniszewska. Wśród rozmów znajdują się wzruszające wspomnienia Marii Koterbskiej i Bohdana Smolenia, a także Kazimierza Czapli. Wszystkich łączy jedno – Bielsko-Biała.

W promocji książki uczestniczyli jej bohaterowie: Stanisław Janicki, Iwona Loranc i Roman Frankl. Obecni byli zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak oraz radni. Spotkanie uświetnił wyjątkowy koncert bielskich muzyków: skrzypka i kompozytora Krzysztofa Maciejowskiego oraz Jana Stachury. Towarzyszyła im jedna z bohaterek książki Iwona Loranc.

Książka wydana została przez Książnicę Beskidzką w Bielsku-Białej.

Dziękujemy Adamowi Ruśniakowi zastępcy Prezydenta Miasta Bielska-Białej i Urzędowi Miejskiemu za pomoc w organizacji wydarzenia.

Skip to content