Marian Dziędziel w Książnicy Beskidzkiej

9 grudnia gościem Książnicy Beskidzkiej był Marian Dziędziel, aktora znany z wielu ciekawych i charakterystycznych ról filmowych, telewizyjnych i teatralnych. 

Aktor przez lata związany był z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W bielskiej bibliotece opowiedział o początkach swojej artystycznej kariery, o współpracy z Kazimierzem Kutzem i o tym, jak stał się jednym z ulubionych aktorów Wojciech Smarzowskiego. „Wesele”, „Dom zły”, Drogówka” czy „Pod Mocnym Aniołem” to filmy, w których Marian Dziędziel stworzył charakterystyczne role, na długo zapadające w pamięć widzów. Wcielił się w postacie o skomplikowanej osobowości, często brutalne i doświadczone przez życie.

Marian Dziędziel jest niezwykle barwną osobą, z dystansem do siebie i ogromnym poczuciem humoru o czym przekonali się goście uczestniczący w spotkaniu, słuchając zabawnych anegdot między innymi o kulisach pracy aktorskiej.

Spotkanie poprowadził Dariusz Rekosz.

Spotkanie zorganizowano w ramach programu „Gotowi by zwyciężać. BIBLIOTEKA SENIOROM” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących  z Funduszu Promocji Kultury

Skip to content