KONKURS POETYCKI im. Prof. ANNY WĘGRZYNIAK
(II edycja: od 12 lutego – do 15 maja 2024)

 Szanowni Państwo, Nauczyciele języka polskiego, drodzy Uczniowie szkół ponadpodstawowych!

Pragnę poinformować, że Katedra Polonistyki na Wydziale Humanistyczno-Społecznym Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego organizuje w tym roku drugą edycję Konkursu poetyckiego im. Prof. Anny Węgrzyniak.

Patronką Konkursu jest – zmarła w lipcu 2022 roku – prof. dr hab. Anna Węgrzyniak, współzałożycielka Katedry Polonistyki w ATH i pierwsza redaktor naczelna czasopisma naukowego „Świat i Słowo”. Wybitna literaturoznawczyni i krytyczka literacka, znawczyni i miłośniczka poezji. Organizowany przez bielskich polonistów Konkurs jest formą uczczenia pamięci niezapomnianej Pani Profesor, a jednocześnie chce być – powtarzanym co roku, w kolejnych edycjach – świętem Poezji w naszych „niepoetyckich” czasach…

UWAGA: prace konkursowe w postaci wierszy należy przesyłać w dniach od 12.02 do 15.05.br.

Wręczenie nagród odbędzie się 2 czerwca 2024 roku – pierwszego dnia XXIV Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki, na terenie Parku Słowackiego w Bielsku-Białej.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu bielskiego oraz powiatów ościennych, prosimy jednak, by zgłaszające się do konkursu osoby wskazywały opiekuna w osobie wybranego nauczyciela pracującego w szkole, do której uczęszcza Autorka/Autor nadsyłanych prac konkursowych.

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie Państwo w załączonym do przesyłanego komunikatu Regulaminie konkursu oraz w Klauzuli informacyjnej RODO (oba dokumenty uzyskały aprobatę radcy prawnego oraz inspektora danych osobowych w UBB).

Zapraszamy do udziału w Konkursie!

W imieniu organizatorów – dr hab. Marek Bernacki, prof. UBB 

Skip to content