Home Events Wystawa zdjęć scenicznych

Wystawa zdjęć scenicznych

03.02.2025 r. – 27.02.2025 r. – Wystawa zdjęć scenicznych bielskiej aktorki Czesławy Pszczolińskiej-Burczak
Czesława Pszczolińska-Burczak urodziła się w Krakowie. Ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, grając w tym czasie w Teatrze Starym.
Z Bielskiem-Białą związana jest od 1960 roku. Pracowała w teatrach w Katowicach, Częstochowie i Bielsku-Białej, a także w Radiu i Telewizji w Katowicach. Wystąpiła także w kilku filmach.
W 1974 roku na Festiwalu Teatralnym w Katowicach otrzymała pierwszą nagrodę za grę aktorską, „Złotą Maskę”, w 1978 roku Odznakę dla Rozwoju Województwa Bielskiego, a w 1982 roku – Złoty Krzyż Zasługi. W 1990 roku była Radną I kadencji Rady Miejskiej, a od 2015 roku jest Radną Seniorką w Radzie Seniorów Miasta Bielska-Białej.

Przejdź do treści