Home Events „Po co chodzić daleko?” – wystawa fotografii Michała Kuzyka

„Po co chodzić daleko?” – wystawa fotografii Michała Kuzyka

11.01.2024 r. – 31.01.2024 r. – „Po co chodzić daleko?” – wystawa fotografii Michała Kuzyka

„Pasjonuje mnie portret uliczny, fotografia społeczna w formie reportażu i fotografii dokumentalnej. Pokłosiem tego zainteresowania jest projekt „Po co chodzić daleko?”. 
#pocochodzićdaleko to zbiór zdjęć zrobionych w promieniu kilkuset metrów obejmujących ścisłe centrum Cieszyna. Zdjęcia nie tylko architektury, ale przede wszystkim życia, jakie na tej przestrzeni się toczy.
Na fotografiach najchętniej pokazuję świat w odcieniach szarości, bo kolor często odciąga uwagę od tematu głównego, którym zazwyczaj są ludzie ich przeżycia, emocje, cierpienie, doświadczenie. Ze swoim miejscem lub poszukiwaniem miejsca dla siebie. Staram się fotografować to, co widać na ich twarzach, kiedy przeżywają radość, smutek, w chwilach uniesienia i gdy zmagają się ze światem.
Fascynuje mnie koncepcja decydującego momentu i szukam szczęśliwych zbiegów okoliczności, nie tylko na pierwszym planie, ale i na kolejnych. Najlepiej czuję się w krajobrazie miejskim i tam szukam harmonii w obrazie. Poszukuję elementów porządkujących chaos struktur, kolorów i kształtów.
Fotograficzną przygodę zacząłem już jako nastolatek. W latach 2012 – 2021 prowadziłem pracownię fotograficzną w Zebrzydowicach. Od 2014 r. jestem członkiem Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Na swoim koncie mam dwie wystawy autorskie.”

17.01.2024 r. godz. 17:30 – Wernisaż wystawy

Tagi:
Skip to content