Wiadomości
ksiaznica.bielsko.pl

8 maja każdego roku w ramach ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek obchodzimy DzieńBibliotekarza ustanowiona w 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.


Każdego roku Tygodniowi Bibliotek towarzyszy inne hasło przewodnie. Tegoroczne to Zasmakuj w bibliotece.Z uwagi na wyjątkową sytuację – pandemia zmusiła nas nie tylko do pozostania w domu, ale również zmiany sposobu pracy i funkcjonowania w przestrzeni społecznej – wszelkie działania związane z Tygodniem Bibliotek, przeniesione zostały do przestrzeni wirtualnej.


Dlaczego Zasmakuj w bibliotece?„(…) Bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy” mówi autor hasła, Mariusz Nakielny, starszy kustosz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni.


Dyrekcja Książnicy Beskidzkiej i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Oddziału w Bielsku-Białej, wszystkim Bibliotekarzom i pracownikom bibliotek składają najserdeczniejsze życzenia, by Wasza praca zawsze sprawiała Wam przyjemność i dawała satysfakcję. To dzięki Waszym staraniom, podejmowanym inicjatywom i oryginalnym pomysłom, zainteresowanie książkami, tradycyjnymi i audiobookami oraz biblioteką jako miejscem spotkań kulturalno-edukacyjnych, nie słabnie.