Wiadomości
ksiaznica.bielsko.pl
Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich zapraszamy do rozwiązania specjalnego quizu pod nazwą: O jakiej książce mowa?
Sprawdź swoją ogólną wiedzę i baw się razem z nami!
https://www.quizme.pl/q/ksiaznicabeskidzka/swiatowy-dzien-ksiazki-o-jakim-utworze-mowa


„Trzeba się śmiać, inaczej człowiek by zwariował” napisał kiedyś Terry Pratchett. Zatem dla waszego zdrowia: quiz z humorem! Zgadnij, z jakiej książki pochodzą te zabawne cytaty!
https://www.quizme.pl/q/ksiaznicabeskidzka/zabawne-cytaty


Zapraszamy Was w podróż do Śródziemia, gdzie najwięksi fani Tolkiena mogą rozprostować skrzydła i odpowiedzieć na 10 pytań z cyklu: Kto to powiedział?
https://www.quizme.pl/q/ksiaznicabeskidzka/wladca-pierscieni-kto-to-powiedzial


Katarzyna Berenika Miszczuk zadebiutowała w Polskiej literaturze już jako szesnastolatka, ale prawdziwą sławę zdobyła cyklem Kwiat Paproci – czytałeś? Jeśli tak, sprawdź ile zapamiętałeś!
https://www.quizme.pl/q/ksiaznicabeskidzka/kwiat-paproci-jak-dobrze-znasz-serie-katarzyny-miszczuk


Klasyki literatury są zawsze na czasie – a i w towarzystwie miło zabłysnąć wiedzą. A ty? Jak dobrze znasz najsłynniejsze światowe utwory?
https://www.quizme.pl/q/ksiaznicabeskidzka/klasyki-swiatowej-literatury-cytaty


Ziemia nie jest już miejscem, które znamy. Świat zamieszkują mutanty, demony i wampiry. I tajemnicza Mroczna Wieża, która chowa tajemnice czasu, przestrzeni i istnienia. Jak dobrze znasz ten siedmiotomowy cykl Stephena Kinga?
https://www.quizme.pl/q/ksiaznicabeskidzka/mroczna-wieza


Jesteś fanem kryminałów i chcesz sprawdzić swoją wiedzę? Rozwiąż nasz quiz! Gotowy? To zaczynamy!
https://www.quizme.pl/q/ksiaznicabeskidzka/jak-dobrze-znasz-wspolczesne-polskie-kryminaly?


Do dziś niesłabnącą popularnością cieszy się seria książek Dana Browna, z profesorem Robertem Langdonem, profesorem Harvardu i specjalistą od symboliki religijnej. A ty? uznajesz się za fana? Jeśli tak, koniecznie sprawdź się w naszym quizie!
https://www.quizme.pl/q/ksiaznicabeskidzka/robert-langdon-jak-dobrze-znasz-serie-dana-browna


Z okazji XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, zapraszamy na specjalny quiz z cytatów tematycznych. Czy rozpoznasz je wszystkie? 😉
https://www.quizme.pl/q/ksiaznicabeskidzka/skad-pochodzi-ten-cytat-o-bibliotekach


Świat, którego fenomen zaskakuje do dzisiaj... Pełen magii, miłości i przyjaźni. O trudach dorastania, podejmowania wyborów i ich konsekwencjach. Książki uwielbiane przez dzieci i dorosłych, wydawane na prawie całym świecie. A ty? Jesteś fanem? Jeśli tak, to zaczynajmy!
https://www.quizme.pl/q/ksiaznicabeskidzka/uroczyscie-przysiegam-ze-knuje-cos-niedobrego


Już za chwile swoją premierę będzie miała "Ballada ptaków i węży". To najlepsza pora, by przypomnieć sobie słynna trylogię "Igrzysk Śmierci". Kto gotów, niech zaczyna!
https://www.quizme.pl/q/ksiaznicabeskidzka/kosoglos-jak-dobrze-znasz-serie-igrzysk-smierci