• Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Największa Biblioteka Publiczna Podbeskidzia Read More
 • Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Zapraszamy od poniedziałku do soboty Read More
 • Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Zapraszamy od poniedziałku do soboty Read More
 • 1
 • 2
 • 3
Książnica Beskidzka
ksiaznica.bielsko.pl
MEDIATEKA!!!
Nowa odsłona biblioteki – biblioteka z wizją !
więcej
Warsztaty fotograficzne dalej
Droga do niepodległości mieszkańców powiatu bielskiego więcej
Spotkanie z Krystyna Mazurówną i Moniką Mularską-Kucharek dalej
Narodowe Czytanie 2018
relacja
dalej
Książka do domu
to cykliczne działanie Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej
więcej
Rusza VII edycja programu profilaktycznego „Świat wokół nas – zagrożenia”

W sobotę 8 września w wielu miastach w Polsce odbyło się Narodowe Czytanie. Akcja zapoczątkowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2012 roku, z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a do kolejnych edycji przyłączają się następne miasta. Narodowe Czytanie to akcja, która ma nie tylko zachęcić Polaków do częstszego sięgania po książki, ale także przypomnieć klasykę literatury polskiej. W tym roku internauci, z wielu propozycji, wybrali PrzedwiośnieStefana Żeromskiego.

W Bielsku-Białej Narodowe Czytanie organizowane wspólnie przez Książnicę Beskidzką i Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miasta przyciągnęło na Rynek starego miasta nie tylko miłośników twórczości literackiej Żeromskiego, ale także i tych, dla których książki są ważne. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz miasta: prezydent Jacek Krywult, a także wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Przemysław Drabek i przewodniczący Komisji Edukacji i Kultury Piotr Ryszka.

Zebranych powitał dyrektor Książnicy Beskidzkiej, Bogdan Kocurek.

Wszyscy, którzy, pomimo deszczowego dnia, dotarli na bielski Rynek, mogli posłuchać obszernych fragmentów Przedwiośnia odczytanych przez znanych i cenionych aktorów Teatru Polskiego: Annę Guzik-Tylkę i Kazimierza Czaplę i Teatru Lalek Banialuka: Lucynę Sypniewską i Włodzimierza Pohla. Tego wyjątkowego dnia każdy mógł wraz z Cezarym Baryką udać się w trudną drogę ku niepodległości, przypomnieć sobie ideę Szklanych Domów.

Z okazji Narodowego Czytania można było także odwiedzić Dział Zbiorów Specjalnych Książnicy Beskidzkiej przy ul. Podcienie 9, gdzie przygotowana została okolicznościowa wystawa. Każdy mógł również otrzymać okolicznościową pieczątkę.

Image 1
Image 2
Image 4
Image 5
Image 6
Image 7
Image 8