• Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Największa Biblioteka Publiczna Podbeskidzia Więcej
 • Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Zapraszamy od poniedziałku do soboty Więcej
 • Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Zapraszamy od poniedziałku do soboty Więcej
 • 1
 • 2
 • 3
Książnica Beskidzka
ksiaznica.bielsko.pl
INFORMACJE O ZBIÓRCE
Książka do domu
to cykliczne działanie Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej
więcej
Wystawa
95. Rocznica powstania Sejmu Śląskiego oraz Biblioteki Sejmu Śląskiego
Idea sięgnęła druku
"Pod dziką czereśnią"
Promocja najnowszej książki Mirosława Bocheneka
Wernisaż wystawy
"Przyjazny świat kolorów"
Rusza VII edycja programu profilaktycznego „Świat wokół nas – zagrożenia”

Gościem wtorkowego spotkania (20.02.2018 r.) w Saloniku Literackim Książnicy Beskidzkiej, który tego lutowego popołudnia wyjątkowo przeistoczył się w salę koncertową, była bielska artystka Krystyna Fuczik.

Krystyna Fuczik jest wokalistką, skrzypaczką i kompozytorką muzyki, związaną z Teatrem Lalek Banialuka. Jako kierownik muzyczny bielskiego teatru czuwała nie tylko nad oprawą muzyczną spektakli, ale także skomponowała muzykę do wielu sztuk teatralnych. Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów i festiwali, między innymi Piosenki Polskiej w Opolu, Poezji Śpiewanej w Olsztynie, Piosenki Studenckiej w Krakowie. Jej muzyka wykonywana była w wielu krajach na całym świecie, od USA po Japonię. W 1995 r. otrzymała Złotą Maskę, a w 2013 r. za całokształt pracy artystycznej została nominowana do IKARA, nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej.

W Książnicy Beskidzkiej artystka promowała swoją najnowszą płytę „Płomień”, na którą składają się teksty poetyckie. Krystyna Fuczik nie tylko wykonuje utwory, ale także skomponowała do nich piękną liryczną muzykę. Z każdym z wykonywanych przez artystkę utworów wiąże się jakieś wspomnienie, historia czy anegdota, którymi to chętnie podzieliła się z licznie zebraną publicznością. Utwory poprzedzone były piękna recytacją Konrada Ignatowskiego, aktora związanego z Teatrem Lalek Banialuka.

Po recitalu był czas na gratulacje, indywidualne rozmowy i autografy.

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 6
Image 7
Image 8