Archiwum
ksiaznica.bielsko.pl

6 i 13 listopada odbyły się warsztaty z kreowania wizerunku dla osób 50+. Poprowadziła je Lucyna Grabowska, która o tym, jak prezentować się dobrze wie wszystko. Na co dzień zajmuje się bowiem prowadzeniem założonej przez siebie w 1988 roku agencji modelek, Grabowska Models. Celem warsztatów jest przygotowanie uczestników do przemyślanego i świadomego budowania własnego wizerunku. Niezależnie od wieku, każdy ma prawo odnieść sukces w wymiarze, który sobie zaplanuje.

Warsztaty, na które przybyły panie (i dwóch panów), rozpoczęło wspólne odśpiewanie piosenki – hymnu Być kobietą (po czterdziestce). Ewentualne skrępowanie czy nieśmiałość uczestników, ulatywało z każdą kolejną zwrotką. Było dużo śmiechu, panie i dwóch panów odważnie mówili o sobie, chętnie brali udział w zaproponowanych przez panią Grabowską aktywnościach. W końcu po pięćdziesiątce nie ma powodu, by czegoś się wstydzić lub przejmować opinią innych. Ważne jest to, jak my się czujemy ze sobą!

W drugim dniu warsztatów uczestniczki nie tylko uczyły się jak prezentować się pięknie i elegancko, ale wzięły również udział w pokazie mody. Wśród pań biorących udział w spotkaniu wybrane zostały Ms Gracji, Ms Elegancji, a także Ms Sympatyczna.y

Wyjątkowym gościem warsztatów była Miss Polonia 1994, Jadwiga Flank, która opowiedziała nie tylko o swojej przygodzie z modelingiem, ale udzieliła także cennych rad dotyczących stylu.


Warsztaty odbywają się w ramach realizowanego przez Książnice Beskidzką programu Nakręceni na bibliotekę. Centrum edukacyjne dla Seniorów, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury