Archiwum
ksiaznica.bielsko.pl

14 grudnia 2017 r. w Książnicy Beskidzkiej odbyła się promocja książki Mieczysława Tarnawy pt.: Tarnawa. Rodzinna firma mistrzów rzemiosła i społeczników 1934-2017. Promocja połączona była z otwarciem wystawy pana Tarnawy, na którą składają się szopki bożonarodzeniowe, dekoracje świąteczne, a także pisanki ozdobione pięknymi, misternymi malunkami przedstawiającymi motywy bożonarodzeniowe.

Rodzina Tarnawów od wielu, wielu lat zajmuje się rzemiosłem. Ich drewniane wyroby były prezentowane na licznych wystawach w Polsce i za granicą. Ich nazwisko i firma jest dobrze znane wszystkim tym, którzy szukają nietuzinkowych zabawek dla dzieci. Tradycyjne wyroby przyciągają niezwykłymi kolorami i perfekcyjnym wykonaniem.

W Książnicy Beskidzkiej senior rodu Mieczysław Tarnawa opowiedział o historii swojej rodziny, rzemieślnikach z dziada pradziada. Początki działalności rodziny Tarnawów sięgają minionego stulecia. Wtedy to ojciec pana Mieczysława, Antoni Tarnawa założył zakład wytwórczy galanterii drzewnej, rękodzieła artystycznego i sprzętu sportowego. Syn przejął spuściznę po ojcu, chlubnie kontynuując tradycję rzemieślniczą. Na spotkaniu w Książnicy Mieczysław Tarnawa pokrótce opowiedział o swoim życiu, pracy i działalności społeczno-politycznej. Obecnie rodzinną tradycję kontynuuje kolejne pokolenie Tarnawów.

Wystawę Szopki i ozdoby bożonarodzeniowe Mieczysław Tarnawy można oglądać w Książnicy Beskidzkiej do 6 stycznia 2018 roku.