Archiwum
ksiaznica.bielsko.pl

We wtorek 29 sierpnia w Książnicy Beskidzkiej odbyło się spotkanie autorskie z Jackiem Piekiełko z okazji premiery jego debiutanckiej powieści „Ciemne siły”. Spotkanie prowadziła Agnieszka Pietrzak.

„Ciemne siły” to powieść grozy opowiadająca o grupie archeologów, którzy przyjeżdżają na wykopaliska do małej rosyjskiej wsi i nieoczekiwanie odkrywają tam trumnę z ciałem Rasputina. Triumf badaczy zostaje jednak nieco przyćmiony, gdy wokół zaczynają dziać się dziwne, niepokojące rzeczy, mieszkańcy wsi traktują przybyszów z coraz większą wrogością, a przeszłość daje o sobie znać…

Jacek Piekiełko opowiadał o kulisach powstania książki, swoich inspiracjach i satysfakcji, jaką daje pozytywny odbiór twórczości zarówno wśród czytelników, jak i recenzentów. Udzielił odpowiedzi na pytanie, dlaczego lubimy się bać, i wymieniał własnych ulubionych twórców horroru. Zdradził też, nad czym obecnie pracuje. Wszystkich zapraszamy do sięgnięcia po „Ciemne siły” i zanurzenie się w tej mrocznej, niesamowitej historii.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki – „Autor na żądanie” finansowanych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. DKK działają w ramach wieloletniego, ogólnopolskiego programu Instytutu Książki „Tu czytamy”.