Archiwum
ksiaznica.bielsko.pl

Rynek starego miasta rusza kolejna edycja Narodowego Czytania.

Aktorzy Teatru Polskiego oraz Teatru Lalek Banialuka przedstawią obszerne fragmenty Wesela Stanisława Wyspiańskiego.

W inauguracji Narodowego Czytania w Bielsku-Białej udział weźmie Pan Jacek Krywult, Prezydent Miasta oraz zaproszeni goście. Organizatorem akcji jest Książnica Beskidzka przy współpracy z Wydziałem Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Z okazji Narodowego Czytania będzie można także odwiedzić Dział Zbiorów Specjalnych Książnicy Beskidzkiej przy ul. Podcienie 9, gdzie przygotowana zostanie okolicznościowa wystawa.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Bielska-Białej do spotkania się w sobotnie popołudnie na Rynek starego miasta. Prosimy wszystkich, którzy mają własny egzemplarz Wesela o zabranie go ze sobą. Będzie można otrzymać okolicznościową pieczęć, upamiętniającą to wydarzenie.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a rok później – Trylogii Henryka Sienkiewicza. W 2016 roku czytany był Quo vadis Henryka Sienkiewicza