Anna Seniuk w Książnicy Beskidzkiej

20 października gościem Książnicy Beskidzkiej była wyjątkowa osoba, Anna Seniuk. Aktorka, reżyserka, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie. Artystka wszechstronna, która stworzyła niezapomniane kreacje aktorskie w spektaklach teatralnych, filmach i serialach. Magda Karwowska z „Czterdziestolatka” Jerzego Gruzy, pani Dulska, Handzia z „Konopielki”, Julcia z „Panien z Wilka” Andrzeja Wajdy. To tylko niektóre z zagranych przez nią ról.
Spotkanie poprowadziła Magdalena Małecka-Wippich, autorka książki „Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem”.
Było zabawnie, wzruszająco, ale i poważnie. Seniuk opowiedziała o swoim życiu – tym zawodowym, ale i prywatnym. Mówiła o tym, jak radziła sobie z ogromną popularnością, robiąc wszystko, by nie miała ona wpływu na życie rodzinne. Podkreśliła, że rodzina zawsze była dla niej najważniejsza i to dla niej rezygnowała z ról, które wymagały długotrwałej nieobecności w domu (między innymi nie zagrała Jagny w „Chłopach”).
Anna Seniuk zachwyca urodą, charyzmą i energią, nie zatrzymuje się ani na chwilę. Gra w Teatrze Narodowym w Warszawie, kręci filmy, wykłada w Akademii Teatralnej w Warszawie, spotyka się z fanami. Jest ciepłą, miłą osobą, która natychmiast nawiązuje kontakt z publicznością, a w Książnicy Beskidzkiej pokazała, że wiek to tylko nic nie znaczące liczby. 

Skip to content