previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Aktualności

Sąsiadki – wystawa

Wystawa 60 na 100. SĄSIADKI. Głosem Kobiet o powstaniach śląskich i plebiscycie ukazuje 30 kobiet z przełomu XIX i XX wieku, których dzieje tworzą nową, bo pisaną kobiecymi losami, opowieść o śląskich zrywach powstańczych i akcji plebiscytowej. To część wieloletniego projektu, zapoczątkowanego w 2019 roku w Centrum Dziedzictwa Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach, (obecnie Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego). Pomysłodawczynią i kuratorką wystawy jest Małgorzata Tkacz-Janik, autorką rysunków przedstawiających naturalnych rozmiarów postaci kobiet znana rysowniczka memów, czyli rysunków z krótkimi, celnymi ripostami – Marta Frej.Wystawa ma na celu ocalenie od zapomnienia wybitnych kobiet związanych ze Śląskiem. Przedstawione na niej panie

Czytaj więcej »

Uwaga!

Szanowni Czytelnicy, informujemy, że w związku z niezbędnymi pracami remontowymi w DzialeUdostępniania Zbiorów dla Dzieci i Młodzieży przez najbliższe dwa tygodnie udostępnianie zbiorówbibliotecznych będzie mocno ograniczone. Nie wszystkie pozycje widniejące w katalogu będą mogłybyć wypożyczone. Szczegółowe informacje pod nr tel.: 33 8228221, w. 246. Przepraszamy zautrudnienia.

Czytaj więcej »

Kody Legimi dostępne od 1 kwietnia!

Możliwość otrzymania kodu mają wyłącznie zarejestrowani czytelnicy posiadający ważną kartę biblioteczną oraz z uregulowanymi należnościami i zobowiązaniami wobec biblioteki. W celu odbioru kodu Legimi należy wysłać wiadomość na adres wypozyczalnia@ksiaznica.bielsko.pl, podając imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej. Po pomyślnym zweryfikowaniu konta bibliotecznego pracownik Książnicy wyśle mail z kodem dostępu. Nie będą brane pod uwagę maile z błędnie podanymi lub niekompletnymi danymi oraz wysłane przed podaną datą (nie prowadzimy rezerwacji). Pula kodów jest ograniczona. Obowiązuje więc zasada – kto pierwszy, ten… czyta!

Czytaj więcej »

Wydarzenia

Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content