Struktura organizacyjna
ksiaznica.bielsko.pl

Fellowes, Greń, Michalak, Mróz, Philipiuk, Puzyńska, Rudnicka, Szabłowski, Szymiczkowa, Twardoch … i nie tylko w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest programem wieloletnim na lata 2016-2020. W ramach Programu zdefiniowany został Priorytet 1 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, którego celem jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania (aktualizacja zasobów), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.

W ramach tego programu, wnioskując o środki finansowe, Książnica Beskidzka uzyskała w 2016 r. kwotę 136 514 złotych na zakup nowości wydawniczych - w tym roku był to zakup książek tradycyjnych i audiobooków. Miło nam poinformować, że zostało zakupionych 5381 egzemplarzy książek papierowych i 1783 egzemplarzy audiobooków. Zakupione nowości wydawnicze dostępne są w Bibliotece Głównej i w 17 placówkach filialnych na terenie Bielska-Białej.

Wszystkie książki zakupione w ramach Priorytetu 1, opatrzone są logo: Zrealizowano ze środków NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA.

Zapraszamy stałych czytelników, a także wszystkich tych, którzy jeszcze do nas nie trafili. Nasze placówki otwarte są od poniedziałku do piątku, 6 agend udostępniania zbiory również w każdą sobotę (szczegółowe informacje www.ksiaznica.bielsko.pl).

Wśród zakupionych książek szczególną ofertę kierujemy do najmłodszych mieszkańców Bielska-Białej. Czekają na nich: Zdziwionki, Wścibionki, Dąsacze, Przechwalali, Śmiechołki, Wstydziołki. To tylko część książek z serii „Humorki”, ulubionej serii naszych najmłodszych czytelników.

Zapraszamy do Książnicy Beskidzkiej – zapewniamy lekturę na długie zimowe popołudnia.

Dla czytelników mamy LITERACKIE ZAGADKI:
1. Która z książek zakupionych w ramach Priorytetu 1 zyskała tytuł – Literacka Zagadka Roku?
2. Jaki zawód wykonywał mąż głównej bohaterki książki „Rozdarta zasłona”?
3. W jakim mieście toczy się akcja książki Katarzyny Bondy „Lampiony”?
4. W jakim mieście mieszkają Zdziwionki, Wścibionki, Dąsacze, Przechwalaki…?.

Odpowiedzi prosimy kierować na e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Nagrodę książkową dla pierwszej osoby, która poprawnie udzieli odpowiedzi na wszystkie zadane pytania, funduje Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów Książnicy Beskidzkiej Bielsku -Białej. Na poprawne odpowiedzi czekamy do 9 grudnia 2016 r.