Wiadomości
ksiaznica.bielsko.pl
Akcja Książka do domu to cykliczne działanie Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej. Jest to jedna z wielu form działań na rzecz osób niepełnosprawnych i seniorów, którzy ze względu na stan zdrowia lub trudności w poruszaniu się, nie mają możliwości bezpośredniego korzystania z biblioteki.
Podczas indywidualnych odwiedzin w domu chorego czy starszego wiekiem czytelnika następuje wymiana książek za pośrednictwem bibliotekarzy lub wolontariuszy.
1. Warunkiem koniecznym do skorzystania z usługi jest posiadanie przez użytkownika karty bibliotecznej. Kartę wydaje pracownik biblioteki.
2. Zbiory można zamawiać telefonicznie w godzinach pracy Biblioteki pod numerem telefonu: 33 822 82 21 wew. 234 (WYPOŻYCZALNIA DLA DOROSŁYCH)
3. Użytkownik może wypożyczyć łącznie do 8 pozycji – książek i/lub zbiorów specjalnych dostępnych w Bibliotece na okres 31 dni (z wyłączeniem księgozbioru podręcznego).
4. Zamówione zbiory będą dostarczane pod wskazany przez użytkownika adres w godz. od 08.00 – 16.00.
5. Pracownicy Biblioteki na prośbę użytkownika udzielają informacji o książkach i pomagają w doborze literatury.
6. Użytkownicy proszeni są o podanie preferencji w temacie doboru literatury lub konkretnych pozycji.
7. Dostarczenie i odbiór książek ma się odbywać wedle ściśle określonych procedur z zachowaniem wszystkich środków ostrożności:
a. Użytkownik zobowiązany jest ustalić z pracownikiem wszystkie szczegóły oraz zostawić numer kontaktowy, pod którym będzie dostępny w czasie wykonywania usługi.
b. Użytkownicy proszeni są o spakowanie zwracanych pozycji w foliowe reklamówki i wystawienie ich przed drzwi wejściowe. Bibliotekarz wymieni je na zamówione pozycje. Usługa odbywa się bezkontaktowo!
c. Dostarczane materiały również będą odpowiednio zabezpieczone.
8. Akcja nie jest skierowana do osób chorych na COVID-19 oraz osób przebywających na kwarantannie.
Usługa jest całkowicie bezpłatna.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt