• Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Największa Biblioteka Publiczna Podbeskidzia Więcej
 • Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Zapraszamy od poniedziałku do soboty Więcej
 • Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Zapraszamy od poniedziałku do soboty Więcej
 • 1
 • 2
 • 3
Książnica Beskidzka
ksiaznica.bielsko.pl
DEBATA - "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie "
Nowe książki
Hanny Greń, Katarzyny Michalak, Remigiusza Mroza, Diane Chamberlein, Agnieszki Krawczyk, Joanny Szarańskiej … i nie tylko w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej
Rusza VII edycja programu profilaktycznego „Świat wokół nas – zagrożenia”

W poniedziałek 20 listopada w Książnicy Beskidzkiej odbyło się spotkanie z Jakubem Ćwiekiem, pisarzem i publicystą, autorem wszechstronnym, odnajdującym się w różnych gatunkach literackich. Debiutował w 2005 roku zbiorem opowiadań Kłamca, w których głównym bohaterem jest Loki – mitologiczne bóstwo nordyckie, patron oszustów i kłamców. W opowiadaniach Ćwiek zgrabnie przeplata motywy mitologiczne z tymi znanymi z kultury chrześcijańskiej. Cykl o Lokim doczekał się kontynuacji, a także wydania komiksowego. Jakub Ćwiek jest także autorem powieści z pogranicza horroru i kryminału Liżąc ostrze.

W bielskiej bibliotece Jakub Ćwiek mówił nie tylko o swojej twórczości, ale i o pasjach. Niewątpliwie należy do nich klasyczny rock, o którym może opowiadać godzinami. Z czytelnikami podzielił się także informacją o swoich ulubionych serialach telewizyjnych, które, według niego, mogą zachwycać kunsztowną formą i bogactwem treści.

Ćwiek krytycznie podchodzi do napisanych przez siebie tekstów – złe natychmiast są niszczone, nawet, jeśli kosztowały wiele godzin pracy. Uważa, że najgorsze dla pisarza jest, gdy tekst nie wzbudza u czytelników żadnych emocji, pozostawiając ich obojętnymi. Według niego książka powinna skłaniać nie tylko do refleksji, ale do konstruktywnej dyskusji. Takie właśnie są opowiadania z tomu Gotuj z papieżem.

Na premierę czeka kolejna książka pisarza, historia o Zawiszy Czarnym. Miłośnicy twórczości pisarza na pewno się nie zawiodą.

Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem zostało zorganizowane w ramach programu Bielsko-Bialski (po)ciąg do literatury dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 6
Image 7
Image 8