• Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Największa Biblioteka Publiczna Podbeskidzia Więcej
 • Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Zapraszamy od poniedziałku do soboty Więcej
 • Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Zapraszamy od poniedziałku do soboty Więcej
 • 1
 • 2
 • 3
Książnica Beskidzka
ksiaznica.bielsko.pl
DEBATA - "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie "
Nowe książki
Hanny Greń, Katarzyny Michalak, Remigiusza Mroza, Diane Chamberlein, Agnieszki Krawczyk, Joanny Szarańskiej … i nie tylko w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej
Rusza VII edycja programu profilaktycznego „Świat wokół nas – zagrożenia”

W ostatnim dniu maja w Książnicy Beskidzkiej odbył się wernisaż wystawy Artystów Malujących Ustami i Stopami połączony z prezentacją malowania. Wystawa, którą można oglądać do 14 czerwca, została przygotowana wspólnie z wydawnictwem AMUN, które swoją działalnością od wielu lat wspiera niepełnosprawnych artystów, organizując wystawy, plenery malarskie, warsztaty. Reprodukcje obrazów są również rozpowszechniane w formie kartek okolicznościowych czy kalendarzy.

Na wystawę składają się miedzy innymi pejzaże, martwa natura, kwiaty. Wszystkie obrazy wykonane są niezwykle precyzyjnie, z wielką dbałością o szczegóły. Bije z nich radość życia i energia. Wystawa pokazuje, że choroba, poważny wypadek nie muszą być przeszkodą w realizowaniu marzeń czy pasji, a dobrym malarzem można być używając do trzymania pędzla stóp lub ust. Wystawa to lekcja dla oglądających prace, skłania bowiem do zastanowienia się czy, będąc w pełni sprawnym, warto narzekać nad niedogodnościami, które niesie nam życie. Jest to również lekcja dla samych artystów, których niekłamany zachwyt publiczności mobilizuje zapewne do ćwiczeń i dalszej pracy.

Zapraszamy wszystkich do Książnicy Beskidzkiej.

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 6
Image 7
Image 8